FAČR BÝT ČLENEM SE VYPLATÍ

Obnova členství krok po kroku aneb konec února se blíží!

Období obnov členství ve FAČR je v plném běhu a týká se všech osob aktivně působících ve fotbale v České republice. Zásadním termínem pro obnovu členství je 28. 2. 2014, jelikož toto datum je klíčové k přerozdělování státních dotací na počet členů ve prospěch klubů. Za členy, kteří do tohoto dne neměli zaplacené a zaktivněné členství, klub státní dotaci neobdrží.

Jak si obnovit členství - jednotlivci

Obnova členství probíhá pomocí zaplacení členského příspěvku na rok 2014. Příspěvek lze zaplatit například převodem z účtu, vložením peněz na pobočce banky ale i pomocí online platby na stránce https://is.fotbal.cz, díky které si můžete členství obnovit během několika minut.

Důležité je zadat správné číslo účtu (369000369/0800) a váš variabilní symbol, který je v případě jednotlivce jeho celé rodné číslo bez symbolu lomítka.

Jak si obnovit členství - kluby

Za jednotlivé členy může členství obnovit i jejich klub. Klub může využít nástroje Hromadná platba, který najde na stránce https://is.fotbal.cz. Tento nástroj umožní zástupci kluby vytvořit seznam hráčů, za které chce členství zaplatit a následně mu vygeneruje variabilní symbol pro platbu všech členských příspěvků naráz.

Jak se přerozdělovali příspěvky za rok 2013

V loňském roce úspěšně obnovilo členství do konce února 260 935 členů a z toho bylo 230 309 těch, kteří se pohybují na krajské a okresní úrovni. Mezi ty bylo následovně zpětně rozděleno 33 164 496 Kč z členských příspěvků a dalších 20 miliónů korun, které pochází ze státních dotací za fungující členskou databázi. Celkově tak bylo rozděleno 53 164 496 Kč, což pro kluby znamenalo 231 Kč za každého jejich člena, který si řádně obnovil členství do konce února.

Každý člen může navíc využívat širokou škálu členských výhod, od slevy na nákup fotbalového vybavení a oblečení až po pojištění, stravu, cestování či vstupenky na českou fotbalovou reprezentaci a zápasy Gambrinus ligy. Být členem se vyplatí a to nejenom samotným jednotlivcům, ale i klubům. Proto neváhejte s obnovou členství svého či svých hráčů a využijte naplno možností, které vám Členství ve FAČR nabízí.

facr-sh-obnovy-celnstvi-745x514px2.jpg