FAČR BÝT ČLENEM SE VYPLATÍ

JAK ŠEL ČAS OD PROSINCE 2012 DO KVĚTNA 2013

Příprava bonusového programu u příležitosti projektu Členství ve Fotbalové asociaci České republiku byla oficiálně oznámena na tiskové konferenci dne 12. 12. 2012 předsedou Fotbalové asociace České republiky panem Miroslavem Peltou: „Za statisíce členů je Fotbalová asociace velmi vděčná a po roce úspěšného fungování se rozhodla jít s projektem ještě blíže svým členům. Za jejich oddanost a aktivitu ve fotbalovém hnutí v České republice pro ně byl přichystán bonusový program, který bude fungovat pomocí bonusové karty člena FAČR,

konference1.jpg

Konečný stav počtu členů pro rok 2012 byl 280 810 osob. Za toto číslo byla Asociace velmi vděčná, a proto se za každého člena rozhodla darovat 1 Kč na podporu fotbalové mládeže prostřednictvím Létajících týmů trenérů. Na slavnostním večeru vyhlášení Fotbalisty roku 2012 předával šek osobně Theo Gebre Selassie, který je tváří projektu Členství.

konference2.jpg

Na začátku roku 2013 probíhaly obnovy členství u stávajících členů a ty nejrychlejší FAČR odměnil dárky od partnera projektu firmy Puma. Tři nejrychlejší členové obdrželi podepsaný reprezentační dres Thea Gebre Selassie a tři kluby zbrusu nové fotbalové míče.

sraz1.jpg

Během srazu české reprezentace před přátelským zápasem s Tureckem se čeští fotbalisté Michal Kadlec, Tomáš Kalas a Theo Gebre Selassie připojili do projektu Členství ve FAČR a stali se tak členy FAČR. Na dalším březnovém srazu se poté přidal i zbytek českého národního týmu včetně kapitána Tomáše Rosického a brankářské jedničky Petra Čecha.

sraz2.jpgsraz3-0.jpg

Projekt Členství vyvolal zájem i za hranicemi České republiky, byl totiž oceněn Evropskou fotbalovou unií (UEFA) jako speciální projekt roku 2012. „Název komise zní Hattrick comitee. Každým rokem vyhlašuje pět kategorií včetně speciálních projektů, mezi kterými jsme letos byli vybráni. Jde o prestižní cenu, z jejího udělení neplynou žádné finanční výhody. Komisi se ale projekt líbil natolik, že ho doporučila aplikovat členským asociacím podobné velikosti, jako je FAČR.“ uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

O tom, že „být členem se vyplatí“ se členové FAČR přesvědčili ještě před samotným startem bonusového programu, když měli možnost nákupu vstupenek na kvalifikační zápas ČR vs. Itálie v exkluzivním předprodeji a do určitých sektorů dokonce za sníženou cenu.

V květnu 2013 bonusový program již naplno začal a všichni členové si tak mohou užívat výhod, které jim program přináší a do budoucnosti i bude přinášet.